KICKBOXING - K1

 

SPORT WALKI – dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Sport rozwijający w sposób holistyczny umiejętności fizyczne takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu. Dodatkowo rozwijający cechy psychiczne m.in.: panowanie nad stresem, poczucie własnej wartości, czy pewność siebie.

 

DEFINICJA - Słowo kick oznacza po angielsku "kopnięcie" lub "kopać", boxing oznacza "boks".

W większości języków stosuje się angielską nazwę "kick-boxing" (zwykle dostosowaną fonetycznie i ortograficznie do danego języka) na określenie ogółu dyscyplin sportowych, w których walczy się głównie za pomocą kopnięć oraz ciosów bokserskich. Jest to jednak uproszczenie, gdyż sporty walki takie jak boks tajski, chińskie sanshou, savate, boks birmański, a także niektóre odmiany taekwondo (głównie ITF) i karate, mimo że wykazują wiele cech wspólnych z kick-boxingiem, a ich przedstawiciele startują również w turniejach tej dyscypliny, są w gruncie rzeczy odrębnymi sportami walki.

W ścisłym znaczeniu tego słowa określenie "kick-boxing" odnosi się do dyscyplin rozwiniętych przez Japończyków (kick-boxing japoński) i przez Amerykanów (kick-boxing amerykański) w latach 60. i 70. XX wieku. Na określenie amerykańskiego kick-boxingu używa się też nazwy full-contact karate lub w skrócie "full contact".

 

ROZUMIEMY WASZE ZRÓŻNICOWANE POTRZEBY I DLATEGO DOKONALIŚMY PODZIAŁU GRUP ZE WZGLĘDU NA WIEK I STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA ĆWICZĄCYCH

 

„NIE OBIECUJĘ, ŻE BĘDZIE ŁATWO - MOGĘ OBIECAĆ, ŻE BĘDZIE WARTO!!! „

 

PODZIAŁ NA GRUPY

 

Fun-Kick- Kickboxing dla dzieci od 6 roku życia (wychowanie przez sport)

Stworzona dla młodych adeptów kickboxingu, którzy w bezpieczny sposób

oprócz nauki podstaw tego sportu, będą mogli poprawić swoją sprawność fizyczną,

oraz nabyć pewności siebie i rozładować nadmiar dziecięcej energii. Zajęcia przygotowują adeptów do walk w bezpiecznych formułach takich jak pointfighting (walka przerywana w pełnym sprzęcie ochronnym) oraz Soft stick (walka na piankowe makarony). Obie formuły wymagają od zawodników dużej precyzji, szybkości oraz zręczności i refleksu.

 

Kickboxing- K1. Zajęcia opierają się na nauce

i doskonaleniu technik kickboxingu, co stanowi podwaliny do przyszłych startów

w zawodach.

Grupy wiekowe:

10- 15 – Kadet

16 – 21 – Młodzież

 

Kickboxing 25+ – grupa dla dorosłych powyżej 25 roku życia: Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto chce rozpocząć

przygodę ze sportami walki w późniejszym wieku lub odświeżyć nabyte wcześniej umiejętności sportowe. Treningi przygotowują zarówno do zawodów jak i ogólnie rozwijają sprawność fizyczną.

Dzięki charakterystyce zajęć uczestnicy zostają metodycznie wprowadzeni do treningu,

walki sportowej.

W cyklu treningowym kształtujemy: szybkość, siłę, wytrzymałość, koordynację i gibkość

 

    

 

 Instruktorzy:

Fun - Kick - Kamil Chłopik

Kadet - Radosław Sitnicki

Młodzież - Kamil Chłopik

25 + - Kamil Chłopik

Zawodnicy - Kamil Chłopik

 

[/html]