REKOMENDACJE WYSTAWIONE DLA KLUBU ORAZ TRENERÓW

dr Bartłomiej Cegłowski

Katedra Finansów Akademii Leona Koźmińskiego

 

Zapytany o opinię na temat zajęć z trenerem Kamilem Chłopikiem, mogę je z całą pewnością polecić. Dwie - trzy godziny treningu mijają bardzo szybko. Ćwiczenia są urozmaicone, na każdych zajęciach wprowadzane są nowe elementy, przez co nie sposób się nudzić. Jeśli ktoś (jak ja) zgubił kondycję, szybko może ją odzyskać. Na nabycie umiejętności związanych z walką potrzeba więcej czasu, ale jak mówi stare powiedzenie: „Nie narzekaj, że masz pod górę, gdy zmierzasz na szczyt.”

 

 

Prof. zw. dr hab. Krzysztof Jackowicz

Profesor i wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

 

Z trenerem Kamilem Chłopikiem współpracuję od wiosny 2014 roku. Ze względu na wiek, wykonywany zawód, ograniczenia czasowe i pewne problemy zdrowotne wybrałem treningi personalne. Z treningów jestem bardzo zadowolony z kilku powodów. Po pierwsze, treningi dostosowane są do moich możliwości, potrzeb i zainteresowań. Po drugie, treningi są wymagające, ale ciekawe, urozmaicone i zabawne. Po trzecie, progresywne zwiększanie stopnia trudności treningów pozwoliło mi osiągnąć nadspodziewanie dobre rezultaty w zakresie poprawy siły, kondycji, koordynacji i redukcji wagi. Po czwarte, trener Kamil Chłopik jest profesjonalistą, który uwzględnia w doborze ćwiczeń moje obiektywne ograniczenia fizyczne, dzięki czemu przez półtora roku współpracy uniknąłem jakichkolwiek poważniejszych kontuzji związanych z treningiem, a część odczuwanych wcześniej dolegliwości zniknęła lub zmniejszyła częstość występowania. Po piąte, trenera Kamila Chłopika cechuje duża elastyczność w działaniu. Chętnie słucha on sugestii, nie boi się zmian i innowacji, nie jest przywiązany do jednego, sztywnego wzorca treningowego, co pozytywnie wpływa na moją motywację. Po szóste, trener Kamil Chłopik jest dobrym rozmówcą, co jest, moim zdaniem, bardzo ważne w przypadku treningu personalnego, który powinien być przyjemnością i nie powinien odbywać się w złowieszczej ciszy. Reasumując, polecam treningi personalne u Kamila Chłopika.

 

Prof. zw. dr hab. Krzysztof Jackowicz

Katedra Bankowości i Ubezpieczeń

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

 

 

 

Rafał Grabowski, nauczyciel akademicki, SGH w Warszawie

 

Jakiś czas temu zostałem poproszony przez Kamila Chłopika o napisanie referencji na temat treningów prowadzonych w klubie Wallhalla. Z uwagi na fakt, że uczęszczam do tego klubu od jesieni 2014 r. (kickboxing oraz boot camp), a także ze względu na moje zadowolenie z treningów, nie miałem wątpliwości, że chcę rekomendować ten klub innym osobom. Moje rekomendacje ująłem w czterech punktach.

Po pierwsze, łatwo można dostrzec, że organizatorzy starają się, aby uczestnicy systematycznie podnosili swoje umiejętności w zakresie sportu, który uprawiają, a także, aby permanentnie zwiększali lub utrzymywali na wysokim poziomie kondycję, wytrzymałość oraz siłę.

Po drugie, organizatorzy treningów są bardzo zaangażowani, co przejawia się w solidności, punktualności, ciągłym urozmaicaniu ćwiczeń, a także w aranżacji dodatkowych (fakultatywnych) spotkań uczestników.

Po trzecie, sposób prowadzenia treningów oraz dostępny sprzęt maksymalizują poziom bezpieczeństwa uczestników. Dotyczy to nie tylko zawodników, ale również osób, które mają styczność ze sportami walki pierwszy raz.

Po czwarte, grupy wiekowe (kickboxing i boot camp) są na tyle zróżnicowane, że mogą czuć się w nich dobrze zarówno osoby, które mają około 20 lat, jak również osoby, którym bliżej do czterdziestki (tak jest w moim przypadku). Reasumując, polecam!

 

Rafał Grabowski

Nauczyciel akademicki, SGH w Warszawie

 

 

Marek Piotrowski - 9 ktorny Mistrz Świata Kickboxingu,

prekursor polskiego Kickboxingu

 


Walhalla to klub kickboxerski mieszczący się w centrum Mińska Mazowieckiego.
Miałem okazję być wielokrotnie zapraszany w to miejsce. Kamil Chłopik,
założyciel i główny instruktor, jest osobą potrafiącą stworzyć atmosferę tak, że
ludzie trenujący tam czują się jak członkowie jednej wspólnoty zgłębiających
tajniki sztuk walki. Walhalla oprócz świetnego położenia jest dobrze wyposażonym
klubem. Ring. worki treningowe, różnorodne obciążenia pomagające we wzmacnianiu
aparatu ruchowego.

 

Puentując , polecam Marek Piotrowski