HISTORIA KLUBU

Klub sportów walki założony we wrześniu 2009 roku. Początkowo zajęcia odbywały się w niewielkiej salce w „Mechaniku”. Po ok. pół roku siedziba została przeniesiona do Gimnazjum Miejskiego nr 3 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 4). W pierwszym roku istnienia „klubu” zajęcia prowadzone były w jednej grupie ćwiczących a pierwszy sprzęt to zaledwie 3 duże tarcze i kilka par rękawic. W kolejnych latach w wynajętej Sali tworzono nowe grupy a klub zdobywał coraz większą popularność, po 3 latach zajęcia były podzielone na 3 grupy ćwiczących. Jak dodaje trener „ dla mnie to był ogromny na ten czas sukces, jednak moim celem i marzeniem było posiadanie własnego klubu – przez duże „K”, rodem z amerykańskich filmów a nie pokątnie wynajmowanej salce. Zawodnicy stawali coraz wyżej w rankingach krajowych, „jeździliśmy na obozy kondycyjne, zgrupowania, chcieliśmy być najlepsi” – dodaje trener. W maju 2014 roku klub zaczyna pracować pełną parą we własnej Sali, z własnym sprzętem. Przebudowa lokalu na potrzeby „Fight Club’u” zajęły trenerowi oraz zawodnikom około 3 miesięcy. Jak dodaje właściciel WFC „to były ciężkie miesiące, ale się opłaciły, pracowaliśmy całymi wieczorami, również po treningach, do roboty było wszystko- przebudowa ścian, dostosowanie pomieszczeń, wentylacji itp., ale marzenie o własnym GYM spełniło się. Do dnia dzisiejszego Walhalla Fight Club jest prawdziwym klubem mającym własną siedzibę z profesjonalnym sprzętem do sztuk walk oraz crossu.

Lokal klubu zajmuje powierzchnię ponad 200 mkw i usytuowany jest przy głównej ulicy w Mińsku – ul.Warszawska. Na klub składa się przede wszystkim sala do sztuk walk wyłożona matami, magazyn sportowy ze sprzętem, biuro, łazienka, dwie szatnie oraz poczekalnia dla rodziców gdzie można skorzystać ze sprzętu do ćwiczeń (bieżnia, rowerek) jak również odpocząć przy kawie czy herbacie.

LOKAL

Sala do treningów zajmuje powierzchnię ponad 120 mkw i wyłożona jest matami do sztuk walk. W stałym wyposażeniu Sali są worki treningowe, gruszki, manekin, drążki oraz ring. Ponad to w wyposażeniu klubu jest dużo profesjonalnego sprzętu do uprawiania sztuk walk jak również do treningu siłowo wytrzymałościowego czy też treningów typu Cross.

ZAWODNICY

W klubie trenują zarówno dzieci od 3 roku życia jak i osoby dorosłe. Dzięki podziałowi zajęć kickboxingu na grupy wiekowe (5-10; 11-15;16-21; 21 +) każdy adept może czuć się komfortowo. Nasi zawodnicy zdobywają wiele tutułów na arenie krajowej jak i międzynarodowej, ponad to zawodnicy Walhalli poza turniejami walczą na licznych galach zawodowych jak i amatorskich. Jedne z najważniejszych osiągnięć zawodników to 1 miejsce na Pucharze Europy w formule K1 należące do seniora - Mateusza Bielickiego oraz 1 miejsce na Pucharze Europy w formule kalaki w kategorii dzieci do lat 9 należące do Mariki Morelowskiej.

Jako klub zorganizowano pięciokrotnie Mistrzostwa Polski Sztuk Walk federacji WKSF, na które zjeżdża się blisko 300 zawodników z całej Polski jak i zagranicy. Klub zorganizował również Charytatywną Galę Sztuk Walk oraz Galę Kickboxingu.